FAQ - Často kladené dotazy

 

Pokud chci na seminář přijít ještě s někým, musím vyplňovat přihlášku za každého zvlášť? Jak je to s platbou?

Ano. Vzhledem k GDPR je potřeba přihlásit každého účastníka zvlášť. Jedna přihláška se vztahuje pouze k jedné osobě, rovněž platby přijímáme za každého účastníka zvlášť. 

Mohu jako cizinec absolvovat seminář, pokud neumím česky?

Ano. Zajistěte si překladatele nebo přiveďte s sebou někoho, kdo umí také česky a kdo Vám bude překlad našeptávat, aby to nerušilo ostatní. Překladatel hradí polovinu ceny za svou účast na semináři. 

Jak se mohu na seminář přihlásit a jak probíhá platba?

Pohodlně na našich webových stránkách v sekci kurzy. Po vyplnění přihlášky online obdržíte automatickou odpověď s podrobnostmi k semináři a k platbě, popř. Vás kontktuje organizátor. Podrobnější informace k přihlášení na seminář a k platbě naleznete zde

Co si mám vzít s sebou? Je polední přestávka na oběd?

S sebou potřebujete pouze dobrou náladu. Určitě přijďte v ponožkách. Na celodenních seminářích je přestávka na oběd okolo 12:30-14:00. V okolí místa konání semináře jsou restaurace. Mezi samotnými konstelacemi jsou krátké přestávky. 

Lze si předem objednat konstelaci?

Jedná se o seminář, kde se aktivně staví konstelace na témata, která si účastníci přinesou. Zpravidla se ale nedostane na všechny, z kapacitních důvodů nelze postavit konstelaci všem účastníkům, nicméně konstelaci si většina účastníků postaví. Zdeňka vybírá náhodně a vychází přitom z potřeb semináře tak, aby to přineslo užitek a poučení pro všechny zúčastněné. Zdeňka nepochybuje o tom, že ti, co konstelaci opravdu potřebují, ji budou mít. Pokud si i přesto chcete nechat postavit konstelaci, zvažte prosím svoji účast na semináři. 

Co když mám témat hodně a já nevím, kterým směrem se dát?

Takovou situaci zažívá před kurzem více lidí, ale většina z nich si svoje téma ujasní přímo v průběhu kurzu. 

Mohu na semináři řešit dvě témta, např. rodinné i partnerské vztahy? Mohou účastníci klást otázky?

Na semináři se staví kostelace na témata, která si účastníci přinesou. Lektorka odpovídá i na otázky, které budou účastníci potřebovat zodpovědět. Konstelace je metoda, která se zabývá veškerými vztahy v lidském životě, na semináři tak obdržíte potřebné informace k vašemu životnímu tématu, které momentálně řešíte. Samozřejmě se vzhledem k omezenému časovému prostoru nedá hned vyřešit všechno, nicméně určitě alespoň naznačíme kroky, kudy se mohou vztahy v rodině a s partnerem začít řešit.

Mohu si s sebou vzít domácího mazlíčka, např. psa?

Bohužel nemůžete, a to z důvodu možné alergie některého z účastníků. 

Mohu na seminář, pokud mám menzes?

Zatím jsme se v praxi nesetkali s tím, že by perioda při konstelacích vadila. Naopak, žena je v tuto dobu citlivější, takže zážitky můžou " jít hlouběji".

Mohu nechat postavit konstelaci za svou dceru/svého syna?

Ano, ale pouze pokud jsou Vaše děti nezletilé, tj. do 18-ti let věku. 

Mohou se Vašich seminářů účastnit osoby mladší 18-ti let?

Bohužel, semináře jsou přístupné od 18-ti let. 

Mohu se zúčastnit pouze části semináře, např. přijít jen odpoledne/dopoledne?

Pokud je to možné, přijďte na celý den, protože seminář má určitou kontinuitu a vše, co se bude od rána řešit, se bude týkat i Vás. Navíc, není vhodné vůči dalším účastníkům přijít jen na chvíli, protože je to skupinová práce.

Můžu se zúčastnit Vašeho semináře, pokud jsem v psychoterapeutickém či obdobném léčení?

Ano, zúčastnit se můžete, ale pouze s doporučením Vašeho ošetřujícího terapeuta nebo s jeho doprovodem. 

Mohu Vám sdělit předem své téma, které bych chtěl na semináři změnit? Je možné Vám to poslat na emailem?

Pochopitelně je možné zaslat mi nějaký stručný popis Vaší motivace pro účast na konstelačním semináři, nicméně musím říct, že jsem se s tím u svého učitele pana Hellingera nikdy nesetkala, a ani já nejsem toho příliš velkým přítelem. A to zejména z toho důvodu, že nás nabádal, abychom vycházeli z toho, co klient potřebuje teď a tady. Ale to neznamená, že se nebudeme zabývat tím, co Vás trápí nejvíce (pokud si budete stavět konstelaci, která se u mne předem objednat nedá). Dalším důvodem mého postoje je, že se nerada nechám příliš ovlivňovat předem, protože musím nutně vždy vycházet z přítomného okamžiku. Pokud však máte potřebu skutečně něco podstatného sdělit ještě před seminářem, napište. 

Lze se objednat na individuální konzultaci?

Ano, lze. Více informací zde

Mohu přijít na individuální konstelaci s partnerkou a jak dopředu se máme objednat, když s naším tématem spěcháme? Máme opakovanou krizi a semináře konstelací nebyly podle nás efektivní.

Vzhledem k trvalému nedostatku času individuální konzultace dělám jen výjimečně. Z tohoto důvodu jsou velmi drahé a je obtížné najít volné místo. To je nepříjemné, když na to spěcháte, neboť objednací doby jsou dlouhé. Zároveň pokud příjdete s partnerkou, musíte mít konzultaci každý zvlášť. I na to je potřeba myslet. Pokud však se přeci jenom podaří domluvit osobní setkání, budu se vám cele věnovat. Třeba by nebylo od věci, abyste se někdy přišli podívat na mojí práci na některý seminář. Poznali bychom se a možná i trochu popovídali. Záleží, kolik by tam bylo lidí. Více informací k individuální konstelaci zde

Doporučujete seminář rodinných konstelací klientovi s panickou poruchou? V prohlášení svým podpisem účastník potvrzuje, že není v psychoterapii a nebere léky. Přesto ale konstelace pomoci mohou. 

Konstelace skutečně mohou výrazně pomoci při různých potížích. Lektorka pracovala v psychiatrickém stacionáři, kde ale konstelační práce probíhala vždy za přítomnosti ošetřujícího psychiatra. Na náš seminář můžete přijí v případě, že o tom ví Váš ošetřující lékař, od kterého získáte písemné doporučení, že je pro Vás konstelace vhodná, popř. může přijít s Vámi osobně (v tomto případě lékař za účast na semináři neplatí). Vaše problémy bereme vážně a je potřeba vše zajistit tak, abyste z toho měli co největší prospěch Vy.