Barvy nelžou

18.11.2019 | Články

Dělá mi velkou radost, že dnes jsou konstelace používané v různých oblastech i profesích. Jedna z možností specializace je práce s barvami a využití znalostí, které jsme získali studiem barev, kresby i umění vůbec.

Cesta duše bývá záhadná a našemu běžnému vnímání často skrytá. Je velmi lákavé mít vodítko, které nás na této cestě provede s důvěrou a bezpečně. Rozhodně se dá řici, že barvy nám nabízejí příjemně strávené chvíle na cestě sebepoznání a vlastního rozvoje. 

Velice často si myslíme, že bez utrpení není růstu. Řekla bych však, že růst a vývoj záleží hlavně na tom, co jsme nebo nejsme u sebe ochotni připustit. Jsi ochoten připustit, že můžeš být šťastný? Dovedeš si to alespoň představit? Pokud ne, můžeš se těšit na další nesnáze. 

Použití barev pomáhá takové myšlenkové pochody úplně eliminovat. Prostě se jen naladíš na určité téma a zpracuješ energii, která je s tím u tebe spojená. Dnes již nikdo znalý věci nezpochybňuje, že lidská aura se ná vyfotit a že každý z nás má své velmi specifické barevné pole. A stejně tak jedinečná je naše životní cesta. 

Barvy a zejména jejich kombinace, kterých je nepřeberné množství, ti mohou napovědět, jak a co máš zpracovat. A nejde jen o to, důležité je sice vědět, co zpracovávat, jak na to, ale i KDY to dělat. Životní cesta vyžaduje svůj čas a probíhá vždy v určitých procesech, které nemůžeme přeskočit, i když bychom si to někdy přáli. Pomocníkem a průvodcem nám mohou být právě barvy, které nikdy nelžou. 

Zdeňka Tušková (C) 2019